RSS
wtorek, 02 lipca 2013

Wrocław to przepiękne miasto na Dolnym Śląsku, jest to miejsce wycieczek wielu polskich i zagranicznych turystów. Już sam rynek przyciąga uwagę a do obejrzenia jest znacznie więcej. Miasto ma bardzo bogatą tradycję, można w nim spotkać wiele ciekawych budowli i przede wszystkim mosty. Według różnych źródeł w mieście jest od 200 aż do 400 mostów. Nawet te, które zostały zniszczone w trakcie wojny są już odbudowane. Nic więc dziwnego w tym, że Wrocław nazywany jest drugą Wenecją. Poza tym miasto kojarzy nam się także z wszechobecnymi krasnalami, praktycznie na każdym kroku można spotkać mosiężną rzeźbę, która pełni określone funkcje.

Ale Wrocław to także wiele ciekawych miejsc i tajemniczych historii. Każdemu turyście wpadają w oko budynki z czerwonej cegły jest ich naprawdę dużo, jednak nie każdy wie że miasto zawdzięcza je niejakiemu Richardowi Pluddenmannowi. 

Do mało znanych miejsc z pewnością można zaliczyć tak zwany Arsenał Mikołajski, jest to obiekt należący do Miejskiego Muzeum Wrocławia w którym znajduje się Muzeum Archeologiczne, Muzeum Budownictwa i Muzeum Militariów. Arsenał to bardzo ciekawe miejsce dla turystów, położone jest na uboczu i osłaniają je wysokie mury. Wart odwiedzenia jest także stary Dworzec Towarowy na ulicy Pułaskiej.

11:18, wroclawref
Link Dodaj komentarz »

Czy wiecie, że symbolem Wrocławia są krasnale? Pierwszy krasnal jakiego można było spotkać w Polsce pojawił się setki lat temu właśnie we Wrocławiu. Jedna z legend głosi, że tak zwany Papa Krasnal postanowił osiedlić się właśnie w tym mieście. Z biegiem lat rodzina Papy Krasnala zaczęła się rozrastać i dopiero potem w mieście osiedlili się ludzie. Oba gatunki połączy siły i zaczęły rozbudowywać miasto. I tak na przykład Biskupin nosi nazwę od krasnala Biskupika a Sępolno od Sępika. 

Obecnie we Wrocławiu praktycznie na każdym kroku można spotkać mosiężne statuetki krasnali. Wielu turystów wybiera się ich szlakami i w ten sposób zwiedza miasto. Trzeba przyznać, że jest to świetna przygoda. Dlatego jeżeli masz trochę czasu, jeżeli nie musisz co chwila spoglądać na zegarek to zapraszam Cię do zwiedzania miasta szlakiem krasnali.

Miasto organizuje kilka typów cyklicznych wycieczek i zaprasza nie tylko dzieci, ale także dorosłych. Do wyboru mamy między innymi wycieczkę „Na ratunek Śnieżce” „Krasnoludkowe manewry” i „Krasnoludkowe podchody”. 

Każdy wrocławski krasnal pełni bardzo ważną funkcję. I tak na przykład Pracz usytuowany jest u wybrzeża Piaskowego i ostrzega przed powodziami oraz pierze. Krasnal teatralny wita wszystkich z otwartymi ramionami i zachwala sztukę. Śpioch strzeże kościoła św. Elżbiety a Krasnal Telefoniczny to specjalista w dziedzinie telekomunikacji.

11:15, wroclawref
Link Dodaj komentarz »

Czy wiecie jakie miasto europejskie nazywane jest drugą Wenecją? Może mała podpowiedź, jedno z największych miast na Dolnym Śląsku leżące nad Odrą. Po takich wskazówkach chyba każdy już wie, że mowa o Wrocławiu. Jak mawiają mieszkańcy to miasto spotkań. Rzeczywiście jest kulturowa kolebka Dolnego Śląska, od kilku lat miasto wspiera projekt „Wroclove”, które zadaniem jest promowanie różnych imprez i ciekawych miejsc.

Jeżeli jeszcze nie mieliście okazji być we Wrocławiu to serdecznie polecam wszystkim taką wycieczkę. Jako, że rozpoczęły się już wakacje to proponuję Wam wybrać się tam w jeden z weekendów, wtedy miasto jest pełne życia i imprez kulturalnych. Właściwie każdy może znaleźć coś dla siebie, jeżeli lubisz historię i zabytki to nie może Cię zabraknąć między innymi na wrocławskim rynku. Miasto pomimo swojej wieloletności i trudnych przeżyć w czasie wojny zachowało mnóstwo cenionych zabytków. Na rynku możemy podziwiać przede wszystkim gotycki ratusz. W mieście można natrafić także na wiele kościołów i katedr, nie możemy zapominać też o operze, uniwersytecie, wieży ciśnień i hali targowej.  A wieczorami wszyscy, którzy zgromadzą się pod Halą Stulecia mogą podziwiać przepiękną multimedialną fontannę. 

Ale tak jak już wspomniałam wcześniej Wrocław to przede wszystkim przepiękne mosty. Według różnych źródeł jest ich od 200 aż do 400. Najbardziej znanymi jest most Grunwaldzki, Pomorski i Rędziński.

Jeżeli chcesz zwiedzić przepiękną okolicę, jeżeli nie wiesz gdzie wybrać się na spacer z dzieckiem lub na poranny jogging to polecam wszystkim Park Południowy. Park położony jest w dzielnicy Krzyki na osiedlu Borek. Park ma liczne polany, ścieżki, staw i tarasy widokowe. 

11:13, wroclawref
Link Dodaj komentarz »
| < Lipiec 2013 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31