Blog > Komentarze do wpisu

Tajemniczy Wrocław

Wrocław to przepiękne miasto na Dolnym Śląsku, jest to miejsce wycieczek wielu polskich i zagranicznych turystów. Już sam rynek przyciąga uwagę a do obejrzenia jest znacznie więcej. Miasto ma bardzo bogatą tradycję, można w nim spotkać wiele ciekawych budowli i przede wszystkim mosty. Według różnych źródeł w mieście jest od 200 aż do 400 mostów. Nawet te, które zostały zniszczone w trakcie wojny są już odbudowane. Nic więc dziwnego w tym, że Wrocław nazywany jest drugą Wenecją. Poza tym miasto kojarzy nam się także z wszechobecnymi krasnalami, praktycznie na każdym kroku można spotkać mosiężną rzeźbę, która pełni określone funkcje.

Ale Wrocław to także wiele ciekawych miejsc i tajemniczych historii. Każdemu turyście wpadają w oko budynki z czerwonej cegły jest ich naprawdę dużo, jednak nie każdy wie że miasto zawdzięcza je niejakiemu Richardowi Pluddenmannowi. 

Do mało znanych miejsc z pewnością można zaliczyć tak zwany Arsenał Mikołajski, jest to obiekt należący do Miejskiego Muzeum Wrocławia w którym znajduje się Muzeum Archeologiczne, Muzeum Budownictwa i Muzeum Militariów. Arsenał to bardzo ciekawe miejsce dla turystów, położone jest na uboczu i osłaniają je wysokie mury. Wart odwiedzenia jest także stary Dworzec Towarowy na ulicy Pułaskiej.

wtorek, 02 lipca 2013, wroclawref

Polecane wpisy

  • Trasy rowerowe we Wrocławiu

    Wrocław to piękne miasto, w którym historia miesza się z nowoczesnością. Świetna architektura, bujna zieleń, malownicze ścieżki – wszystko to zachęca do t

  • Dlaczego można zakochać się we Wrocławiu?

    Czy wiecie jakie miasto europejskie nazywane jest drugą Wenecją? Może mała podpowiedź, jedno z największych miast na Dolnym Śląsku leżące nad Odrą. Po takich ws