Blog > Komentarze do wpisu

Szlakiem wrocławskich krasnali

Czy wiecie, że symbolem Wrocławia są krasnale? Pierwszy krasnal jakiego można było spotkać w Polsce pojawił się setki lat temu właśnie we Wrocławiu. Jedna z legend głosi, że tak zwany Papa Krasnal postanowił osiedlić się właśnie w tym mieście. Z biegiem lat rodzina Papy Krasnala zaczęła się rozrastać i dopiero potem w mieście osiedlili się ludzie. Oba gatunki połączy siły i zaczęły rozbudowywać miasto. I tak na przykład Biskupin nosi nazwę od krasnala Biskupika a Sępolno od Sępika. 

Obecnie we Wrocławiu praktycznie na każdym kroku można spotkać mosiężne statuetki krasnali. Wielu turystów wybiera się ich szlakami i w ten sposób zwiedza miasto. Trzeba przyznać, że jest to świetna przygoda. Dlatego jeżeli masz trochę czasu, jeżeli nie musisz co chwila spoglądać na zegarek to zapraszam Cię do zwiedzania miasta szlakiem krasnali.

Miasto organizuje kilka typów cyklicznych wycieczek i zaprasza nie tylko dzieci, ale także dorosłych. Do wyboru mamy między innymi wycieczkę „Na ratunek Śnieżce” „Krasnoludkowe manewry” i „Krasnoludkowe podchody”. 

Każdy wrocławski krasnal pełni bardzo ważną funkcję. I tak na przykład Pracz usytuowany jest u wybrzeża Piaskowego i ostrzega przed powodziami oraz pierze. Krasnal teatralny wita wszystkich z otwartymi ramionami i zachwala sztukę. Śpioch strzeże kościoła św. Elżbiety a Krasnal Telefoniczny to specjalista w dziedzinie telekomunikacji.

wtorek, 02 lipca 2013, wroclawref

Polecane wpisy

  • Trasy rowerowe we Wrocławiu

    Wrocław to piękne miasto, w którym historia miesza się z nowoczesnością. Świetna architektura, bujna zieleń, malownicze ścieżki – wszystko to zachęca do t

  • Dworzec PKP we Wrocławiu

    Wrocław to przepiękne i mocno związane z naszą historią miasto. Co roku przyjeżdża do niego mnóstwo turystów z całego świata, i każdy znajdzie tam coś interesuj